{* *}
2 sprawdzone zabiegi, które pozwolą Ci pozbyć się zmarszczek

2 sprawdzone zabiegi, które pozwolą Ci pozbyć się zmarszczek

W pewnym wieku zmarszczki stają się prawdziwym utrapieniem, na które nie pomagają ani kremy, ani kuracje przeciwzmarszczkowe. Owszem, niektórym udaje się trochę spłycić coraz głębsze bruzdy, jednak nadal daleko nam do poczucia, że skóra jest jędrna i zdrowa. Pojawianie się zmarszczek jest naturalne - powoduje je spadek produkcji kolagenu i elastyny. Nikt jednak nie powiedział, że tego naturalnego stanu rzeczy nie można poprawić. Dla lepszego samopoczucia i pięknego wyglądu skóry. Oto kilka sprawdzonych zabiegów, o których warto pomyśleć, gdy zmarszczki zaczynają dawać nam się we znaki.

Botox

Większość zmarszczek "zawdzięczamy" mimice, a zatem odruchowym skurczom mięśni podczas uśmiechania się czy wyrażania innych emocji. Te zmarszczki zależne są zatem od tego, jak bardzo żywa jest nasza twarz, ale także jak bardzo dbamy o odpowiednie naprężenie skóry, na przykład za pomocą masażu czy kremów. Botox używa się właśnie w celu wygładzenia bądź zapobiegnięcia zmianom mimicznym. Na czym polega ten zabieg?

Prosta, mało inwazyjna metoda

Toksyna botulinowa (tak zwany jad kiełbasiany) wstrzykiwana jest bezpośrednio w mięśnie, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek mimicznych. Zawarte w botoxie neurotoksyny blokują przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i rozluźniają mięśnie. Powoduje to szybkie wygładzenie zmarszczek, a u osób młodszych, które już zauważają pewne zmiany na skórze,może stanowić odpowiedni zabieg prewencyjny.

Jakie zmarszczki możemy usunąć za pomocą botoxu?

  • Zmarszczki poprzeczne czoła
  • Kurze łapki (wokół oczu)
  • Lwie zmarszczki - pionowe między brwiami
  • Bruzdy na szyi i dekolcie

Efekty

Na efekty botoxu musimy jednak odrobinę poczekać. Zwykle zauważalne są po około czterech dniach, gdy doświadczamy niewielkiego osłabienia mięśni. Pełny efekt będzie widoczny dopiero po tygodniu lub dwóch. Wtedy też najczęściej odbywa się wizyta kontrolna w gabinecie medycyny estetycznej. Dodatkowo musimy pamiętać, że botox nie działa trwale, a jego skuteczność mija po okresie od trzech do sześciu miesięcy. W celu utrzymania efekty młodzieńczej skóry należy go zatem powtórzyć.

Kwas hialuronowy

Tam, gdzie botox sobie nie poradzi, do akcji wkracza kwas hialuronowy, wypełniający nawet głębokie bruzdy. Co więcej, wypełnianie tym kwasem nazywa się jednym z najbezpieczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Dlaczego? Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze. To on dba o jej odpowiednie nawilżenie oraz regenerację komórek, stymuluje także produkcję kolagenu, który - jak wiemy - odpowiada za jędrność skóry. Dlatego właśnie o ile często obawiamy się botoxu (choć zupełnie niepotrzebnie), do kwasu hialuronowego mamy dużo większe zaufanie. Jak wygląda zabieg?

Szybko i skutecznie

Zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym nie trwają zwykle więcej, niż 30 minut. Oczywiście wszystko zależy od ilości usuwanych zmarszczek. Przed zabiegiem skóra zostaje posmarowana kremem z substancją przeciwbólową, który łagodzi proces wstrzykiwania. Do tego wypełnienie podawane jest za pomocą bardzo cienkich igieł, by nie powodować krwawienia ani zasinień. Preparat jest syntetyczny, co redukuje ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych. Ma postać płynną, lekko żelową, która po nakłuciu wypełnia zmarszczki wiążąc wodę i powiększając swoją objętość. Dzięki temu skóra odzyskuje naturalny, zdrowy wygląd.

Jakie zmarszczki usuniemy za pomocą kwasu hialuronowego?

Właściwie wszystkie - zarówno cienkie zmarszczki mimiczne jak i grube bruzdy, na przykład koło ust. Dodatkowo używanie kwasu polecane jest osobom z opadającymi kącikami ust.

Efekty

W przeciwieństwie do botoxu, tu efekty widoczne są od razu, zwłaszcza jeśli zabieg został wykonany profesjonalnie i nie spowodował dużej opuchlizny. Co więcej - po wypełnianiu kwasem hialuronowym możemy cieszyć się zdrową, jędrną skórą przez znacznie dłuższy czas. Wszystko zależy od użytego preparatu, ale efekt może utrzymywać się nawet do trzech lat. Warto zatem spytać lekarza medycyny estetycznej, który typ kwasu będzie pozwalał na najbardziej trwałe wypełnienie.

Ostatnie artykuły

Wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn

problemem wypadania włosów boryka się wiele osób. Jest to przypadłość dotykająca zazwyczaj osoby po czterdziestym ro...

Czytaj
Cellulit - jak się go pozbyć?

 Choć wiele z kobiet wolałoby oglądać swoje ciało takim, jakim przedstawiają je celebrytki i influenserki to niestety...

Czytaj
Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością głównie wśród tych kobiet, k...

Czytaj
*}