{* *}
Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością głównie wśród tych kobiet, które każdego dnia chcą wyglądać młodo i atrakcyjnie. Przy pomocy odpowiednio dobranych zabiegów można zarówno w widoczny, jak i w skuteczny sposób ujędrnić i wyszczuplić ciało, zmniejszyć widoczność cellulitu, blizn i rozstępów, a także poprawić wygląd twarzy, wygładzając skórę i zmniejszając widoczność zmarszczek. Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się jednak największą popularnością?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na twarz i ciało

Zabiegi na twarz

Wypełnianie zmarszczek botoksem

Wraz z biegiem lat na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki, które niejednej kobiecie spędzają sen z powiek. Na szczęście z problemem tym można w bardzo skuteczny sposób walczyć, decydując się na zabieg wykorzystujący toksynę botulinową. Botoks to w pełni naturalna substancja, która wprowadzona pod skórę blokuje impulsy nerwowe prowadzące do skurczów mięśni, w efekcie czego widoczne na twarzy zmarszczki ulegają spłyceniu. Efekty zabiegu najczęściej utrzymują się od 4 do 6 miesięcy i jeśli zostanie on przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę, to twarz z pewnością będzie wyglądała w pełni naturalnie.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Kolejnym cieszącym się rosnącą popularnością zabiegiem, który pomaga zredukować lub usunąć zmarszczki jest tzw. wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten stanowi świetną alternatywę dla botoksu i bez obaw może być stosowany przez osoby mające uczulenie na substancje znajdujące się w preparatach wypełniających zmarszczki. Osocze bogatopłytkowe to w pełni naturalny preparat, który pozyskiwany jest z krwi pacjentki. W jego składzie znajdują się komórki i czynniki wzrostu pobudzające fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Efekty zabiegu utrzymują się przez ok. 6 miesięcy i w tym czasie nie trzeba wykonywać żadnych innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Nici liftingujące

Nici liftingujące to prawdziwy hit ostatnich lat, ponieważ stanowią one bardzo dobrą alternatywę dla inwazyjnego liftingu twarzy, jednak znacznie niższym kosztem. Przy pomocy wspomnianych nici można w szybki sposób rozprawić się nie tylko ze zmarszczkami, ale również wiotczejącą skóra na skutek ubytku kolagenu i elastyny. Sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych nici, co nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi, jednak należy liczyć się z tym, że tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, co najczęściej utrzymuje się tylko przez kilka godzin.

Zabiegi na ciało

Lipoliza iniekcyjna

Siedzący tryb życia i nieodpowiednia dieta to dwa główne czynniki odpowiedzialne za powstawanie tkanki tłuszczowej w takich okolicach jak brzuch, uda oraz pośladki. Oczywiście, aby poprawić wygląd swojej skóry w tym obszarze, należy całkowicie zmienić swój codzienny tryb funkcjonowania, wzmacniając efekt odpowiednimi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z takich zabiegów jest lipoliza iniekcyjna polegająca na rozpuszczeniu przy pomocy odpowiednich substancji nadmiaru tłuszczu w określonych partiach ciała.

Kriolipoliza

Innym cieszącym się dosyć dużą popularnością zabiegiem walczącym z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza, która polega na chłodzeniu tkanki tłuszczowej w celu spowodowania jej rozpadu. Podczas zabiegu do określonej partii ciała przykładana jest specjalna głowica, która schładza tkankę tłuszczową do określonej temperatury. Efekty zabiegu widoczne są dopiero po ok. 3-4 tygodniach i w tym czasie należy pamiętać o tym, aby wypijać każdego dnia co najmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej, dzięki czemu rozpuszczony tłuszcz będzie sukcesywnie wydalany na zewnątrz organizmu.

Karboksyterapia

Cellulit i rozstępy to w obecnych czasach prawdziwa zmora niejednej kobiety, jednak przy pomocy odpowiednio dobranych zabiegów można sobie z tymi problemami poradzić. Świetnym zabiegiem pomagającym zmniejszyć widoczność cellulitu i rozstępów jest karboksyterapia, która polega na podskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla. Tuż po iniekcji gaz zaczyna równomiernie rozchodzić się w tkankach, rozszerzając naczynia krwionośne. W efekcie tego zabiegu dochodzi do dotlenienia i odżywienia komórek a znienawidzony cellulit i nieestetycznie wyglądające blizny przestają rzucać się w oczy.

Ostatnie artykuły

Wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn

problemem wypadania włosów boryka się wiele osób. Jest to przypadłość dotykająca zazwyczaj osoby po czterdziestym ro...

Czytaj
Cellulit - jak się go pozbyć?

 Choć wiele z kobiet wolałoby oglądać swoje ciało takim, jakim przedstawiają je celebrytki i influenserki to niestety...

Czytaj
Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością głównie wśród tych kobiet, k...

Czytaj
*}