{* *}
Cellulit - jak się go pozbyć?

Cellulit - jak się go pozbyć?

     Choć wiele z kobiet wolałoby oglądać swoje ciało takim, jakim przedstawiają je celebrytki i influenserki to niestety rzeczywistość kształtuje się inaczej. Ponad połowa z pań zmaga się bowiem z cellulitem, który nierzadko z kłopotu kosmetycznego przeradza się w problem zdrowotny. Cellulit może pojawiać się na udach, pośladkach, ramionach, a nawet na brzuchu kobiet. Oto podstawowe informacje na temat jego pojawiania się na ciele kobiety, a także sposoby pozwalające na jego usunięcie. 

Czym spowodowany jest cellulit? 

       Pojawianie się na ciele kobiety charakterystycznej "pomarańczowej skórki" ma związek z ilością estrogenu w organizmie. Właśnie dlatego problem ten rzadko spotyka mężczyzn. Mitem jest, by powstanie cellulitu miało związek z wagą ciała - pomarańczowa skórka może bowiem wystąpić także na ciele szczupłych i zadbanych kobiet. Co więc odpowiedzialne jest za powstawanie cellulitu? 

Tkanka tłuszczowa pod skórą

      Charakterystyczne zgrubienia na ciele pań powstają w wyniku zniekształcania się tkanki tłuszczowej. Proces ten dodatkowo wspierany jest przez estrogeny znajdujące się w ciele kobiet. Toksyny przedostające się do organizmu nie są w prawidłowy sposób odprowadzane wraz z krążeniem i odkładają się w warstwie tłuszczowej pod skórą. Jej rozrastanie się wpływa na tkankę łączną, co z kolei prowadzi do tworzenia się nieestetycznych zgrubień z tłuszczu. Problem z cellulitem może dotknąć nawet bardzo młode osoby - oznacza to, że już od momentu dojrzewania należy dbać o gładkość skóry.

Czynniki, których warto unikać

       Pojawiający się cellulit jest dla wielu pań powodem do kompleksów. W gronie osób zagrożonych jego pojawieniem się są zwłaszcza kobiety prowadzące siedzący tryb życia - mała ilość aktywności fizycznej, słodycze oraz gazowane napoje sprzyjają powstawaniu pomarańczowej skórki. Również różnego typu używki negatywnie wpływają na wygląd skóry. Kobiety, które chcą zniwelować ilość cellulitu powinny ograniczyć ilość spalanych papierosów, pitego alkoholu, a nawet... kawy. Okazuje się, że związek z powstawaniem cellulitu mają także zbyt obcisłe ubrania, które ograniczają mikrokrążenie w określonych partiach ciała. Stanowi to doskonałe warunki do tworzenia się grudek z tłuszczu.

Jak radzić sobie z problemem? 

     Panie, które choć raz próbowały walczyć z cellulitem doskonale wiedzą, jak trudny jest to proces. Nie oznacza to jednak, że przywrócenie gładkości skóry jest niemożliwe. Wręcz przeciwnie - dzięki zmianie nawyków żywieniowych oraz stylu życia można pozbyć się cellulitu na dobre. Proces ten wymaga jednak czasu, a szczególnie utrudnione zadanie mają te panie, które zmagają się z wyjątkowo dużymi grudkami tłuszczu pod skórą. 

Dieta i styl życia

      Podstawowym elementem, który pozytywnie wpłynie na wygląd skóry będzie odpowiednia dieta. Wyeliminowanie z niej fast foodów, czy słodyczy nie tylko pozytywnie wpłynie na wygląd skóry, lecz także pomoże w pozbyciu się toksyn z organizmu. Warto zadbać także o odpowiednie nawodnienie ciała oraz... aktywność fizyczną. Coś, co wydaje się zmorą dla osób prowadzących siedzący tryb życia nie musi oznaczać wielkich poświęceń. Wystarczy zastąpić tramwaj krótkim spacerem lub skorzystać z pogody i wybrać rower. Ciało już po kilku tygodniach podziękuje za to poprzez gładszą skórę. Dla bardziej zmotywowanych pań proponuje się specjalne treningi wzmacniające określone partie ciała, na których widoczny jest cellulit. Dzięki nim skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Co z pozostałymi czynnikami? 

      Cellulit można redukować również przy pomocy masaży limfatycznych oraz specjalnych kosmetyków do ciała. Warto jednak pamiętać, by tego typu czynniki stanowiły jedynie uzupełnienie do diety oraz ćwiczeń. Wiele kobiet zapomina bowiem, że główną przyczyną cellulitu jest ich tryb życia, którego nie zmienią kosmetyki, czy doraźne masaże. W bardziej zaawansowanych przypadkach pomarańczowej skórki po pomoc można zwrócić się do gabinetów kosmetologicznych. Obecne tam urządzenia pozwalają na mniej lub bardziej inwazyjne pozbywanie się nieestetycznych zgrubień pod skórą.

Ostatnie artykuły

Wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn

problemem wypadania włosów boryka się wiele osób. Jest to przypadłość dotykająca zazwyczaj osoby po czterdziestym ro...

Czytaj
Cellulit - jak się go pozbyć?

 Choć wiele z kobiet wolałoby oglądać swoje ciało takim, jakim przedstawiają je celebrytki i influenserki to niestety...

Czytaj
Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością głównie wśród tych kobiet, k...

Czytaj
*}